понеділок, 4 травня 2020 р.




10 способів порятунку від стресу

1. З’ясуйте, що саме вас турбує і зачіпає за живе. Психологи стверджують: проблема, витягнута з підсвідомості, - вже наполовину розв’язана. Розкажіть про те, що вас турбує близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви «докопаєтеся» до кореня бід і знайдете вихід із ситуації.
2. Не вдавайте із себе «бідну вівцю». Перше, що рекомендують зробити психологи, коли в черговий раз захочеться розвинути з дріб’язкової проблеми маленьку трагедію, - знайти людину, якій жилося б набагато гірше і допомогти їй.
3. Сплануйте свій день. Науковці відмітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і брак часу. Впоратися з перевантаженням легко: розпишіть свої дії, розподіляючи їх за ступенем важливості і слідуйте своєму плану.
4. Не згущуйте хмари. Люди, схильні до стресових переживань, будь-яку проблему роздувають до масштабів вселенської катастрофи. Насправді жахливі обставини у нашому житті трапляються, на щастя, не часто. Тому «видаліть» із голови надумані проблеми, а також ті, які ви не в змозі вирішити.
5. Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає «за звичкою» гормони стресу на будь-які подразники, які загрожують нашому спокою. При цьому йому абсолютно байдуже, реальні вони чи надумані.
6. Навчіться впевнено казати «НІ!» іншим людям, не ображаючи та не принижуючи при цьому їх гідності. Згадайте нарешті, і про власні потреби, можливості та бажання. Ніколи не ивиправдовуйтесь, а краще поясніть причини своєї відмови.
7. Використовуйте агресивну енергію у мирних цілях: напишіть лайливий лист з усією кровожерливістю, на яку ви тільки здатні, а потім з насолодою розірвіть його на клапті.
8. Посміхайтеся, якщо вам навіть цього не дуже і хочеться: сміх благотворно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку організм продукуватиме гормони радості.
9. Робіть фізичні вправи: замість того, щоб відлежуватися у ліжку, займіться антистресовими видами спорту – бігом та спортивною ходьбою.
10. Не забувайте себе хвалити щоразу, коли вам вдається виконувати хоча б один із вище перерахованих пунктів. Рне зайвим буде потішити себе невеличким подарунком у знак винагороди.

Немає коментарів:

Дописати коментар

 РОЗКАЖІТЬ СВОЇЙ ДИТИНІ ПРО ОДНОКЛАСНИКА З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ В твоєму класі буде дитина чи діти з особливими потребами! Це така ж сама ди...